Формування відповідальності особистості як умова виживання людства

2021.10.21 Den vidpovid Melnichenko21 жовтня 2021р.
19 жовтня – Всеукраїнський день відповідальності людини. Долучайтеся до відзначення!

21.10.2021р., у четвер, класним керівником Мельниченко С.А. у групі ГРС-17 проведено виховну годину - обговорення «Формування відповідальності особистості як умова виживання людства», присвячену Всеукраїнському Дню відповідальності людини.
Постанову про його відзначення Верховна Рада України ухвалила влітку 2021 року й призначила його відначення щорічно 19 жовтня. Цю дату було встановлено на честь дня народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Ініціатива його встановлення належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.
Яка історія виникнення Дня відповідальності людини?
Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларація відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.
Студенти переглянули відео про Б. Гаврилишина, ознайомились із позиціями, сформульованими в Декларації, обговорили їх актуальність, а також спробували порівняти їх із Заповідями Божими.
Також студенти ініціювали запустити на офіційній сторінці закладу в Instagram флешмоб “5 відповідальних друзів”: напишіть в соцмережах пост, в якому тегніть 5 (можна більше) своїх найбільш відповідальних друзів. Розкажіть, чому ви їх такими вважаєте, тим самим передаючи естафету далі. Так ми познайомимо усіх відповідальних людей країни між собою.  #дію_відповідально  #ДеньВідповідальності
Давайте надихати один одного на відповідальні дії і підтримувати вогонь позитивних змін через власні маленькі та великі кроки!
І важливо пам’ятати, що кожен день  – це день відповідальних дій! І хай 19 жовтня стане для вас тим днем у році, коли ви похвалите себе за кожен прояв своєї особистої відповідальності.

Мельниченко С.А., класний керівник гр. ГРС-17

Меню