Афганістан – це рана,що не перестає боліти

2019.02.19_Afganistan_Radchuk119 Лютого 2019р.

Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей

Не всі вернулися сини із тих ночей….

Н. Вегера-Предченко «Солдатські вдови»

Read More

19 лютого 2019 р. у РКЕБ в групах ХТ-1 (кл. керівник В’юн М.І.), ХТ-13 (кл. керівник Радчук О.В.) була проведена виховна година щодо вшанування пам’яті загиблих та надання щирої поваги живим ветеранам-афганцям з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану.

27 грудня 1979 року за рішенням Політбюро ЦК КПРС, очолюваного Леонідом Брежнєвим, війська СРСР увійшли до Афганістану для підтримки прокомуністичного режиму Народно-демократичної партії Афганістану. Нашим солдатам говорили, що вони виконують інтернаціональний обов'язок, тобто захищають братній народ. Вони вірили і думали, що продовжують подвиги й славу батьків і дідів.

Восени 1988 року за наказом з Москви розпочалася операція «Тайфун». Радянська авіація завдала нищівного удару по кишлаках уздовж траси Кабул – Саланг, якою мали виводити війська.

15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю. Що ж до Афганістану, то він залишився зруйнованим.

Радянсько-афганська війна тривала 3340 днів, за даними книги «Чорні тюльпани», поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами, померлих близько 3087.

Пам’ять про мертвих присутні вшанували хвилиною мовчання.

Бої закінчуються, а історія вічна. Залишилась в історії й афганська війна. Але в пам'яті людській їй ще жити довго, тому що її історія написана кров'ю солдатів і слізьми матерів.

Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові й моральні уроки тієї ніким і нікому неоголошеної, героїчної й трагічної афганської війни.

Ми повинні берегти одне одного, поважати традиції, побут, культуру як свого, так і інших народів, що живуть на Землі.

Ми маємо надію, що в майбутньому на всій землі пануватиме мир і злагода, що люди забудуть навіть значення слова «війна».

Класні керівники

2019.02.19_Afganistan_Radchuk

Меню