Любіть українську, говоріть українською, живіть по-українськи

2022.06.02_Lubit_ukrainsku3.jpg2 Червня 2022р.
Проблема національної ідентичності сьогодні, як ніколи, звучить гостро, по-особливому щемно і тремтливо, адже направду мова – то генетичний код нації.

Тому з радістю погодилась на співпрацю з Обласною бібліотекою для юнацтва попрацювати з внутрішньо переміщеними особами над поліпшенням їхніх знань української. Окрім статусу ВПО, кожен/кожна з них – це окрема історія болю втрат і пошуку надії і натхення до життя далі у поки що невідомості.
Свої заняття я вирішила будувати не на голій граматиці чи орфографії, а на спонуканні думати і відчувати українською, розуміти і надишатись милозвучністю, багатством мови, а також нерозривними зв`язком із традиціями, культурними здобутками.
Тому і запропонувала людям відвідати музейну етнографічну кімнату , що знаходиться в гуртожитку коледжу. На мою думку, саме атмосфера , закарбована в предметах побуту, вишивці, символічних речах, важливих для українців, додасть світла в їхні душі, спонукатиме до роздумів і пошанування здобутків рідної культури, а отже і мови.
Захід відбувся на світле свято Вознесіння у четвер, 02.06. і хоча змогли долучитись не всі, проте ті, хто прийшов, були щиро раді і розповідям, і нашому спілкуванню, згадували своїх бабусь, та й завдання виконувати приємніше у такій обстановці.
2022.06.02 Lubit ukrainsku

2022.06.02_Lubit_ukrainsku1.jpg

2022.06.02_Lubit_ukrainsku2.jpg
На додачу наші бджілки- пекарині підготували солодкі пакуночки, все по-домашньому ароматно і смачно, адже, як кажуть, не лише духовною їжею, а всім гуртом долучаємося до доброї справи.
2022.06.02_Lubit_ukrainsku3.jpg

Світлана Мельниченко, викладач української мови та літератури

Меню