День української писемності та мови

2022.11.09 Radiodiktant zag9 листопада 2022р.
День української писемності та мови – щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія.

Саме його вважають «батьком українського письма».
Ми живемо в історичні часи й маємо як ніколи раніше турбуватися про сьогодення. У тому числі, й про нашу мову. Саме тому, уже традиційно до Дня української писемності та мови українців запрошують написати традиційний диктант національної єдності.
Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови.
Цьогорічний Радіодиктант — це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об'єднує всіх нас,
У часи випробувань нам дуже важливо триматися одне одного, відчувати лікоть ближнього. Такі проєкти, такі концепції як концепція радіодиктанту – це спроба пов’язати ниточкою докупи всіх нас. Мусимо нагадувати одне одному, що ми разом, попри все те, що випало нам на нашу долю, всі ці випробування, і те, як українців рознесло по всьому світу.
Єднаємося, браття, в цю лиху годину,
Нехай ворог знає – ми за Україну.
Богу душу нашу віддамо єдину,
За нашую землю Священну Україну.
Сьогодні, за традицією, студенти і викладачі нашого коледжу зібралися в читальній залі бібліотеки, яка стала основною локацією, для написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
Авторка цьогорічного тексту - українська письменниця і режисерка, член Українського ПЕНу Ірина Цілик.
Текст читала народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Абрамчук А.А., бібліотекар

2022.11.09_Radiodiktant.jpg

2022.11.09_Radiodiktant_zag1.jpg

2022.11.09_Radiodiktant2.jpg

 

Меню